سایت رسمی بهمن مؤذن
مدیریت دولتی
آموزش
در باره من
خاطرات و وقایع
برنامه های اندروید
سایر سایت ها
ارسال صفحه برای دوستان
    بازگشت به مطالب گروه   بازگشت به صفحه اول
 
فایل پیش فرض در یک سایت چیست ؟

zovir youtube

zovir skoldkopper hjerteburp.site zovir og amning

قبل از اینکه به این بخش بپردازیم باید مختصری در مورد اینتر نت و نحوه کار آن توضیح دهیم.
برای ایجاد یک سایت اینترنتی و نمایش آن به عموم مردم (و حتی رباتهای اینترنتی) اجزای مختلفی باید وجود داشته باشد که به شرح زیر است:
1- میزبان -Host
2- نام دامنه -Domain
3- یک سری صفحات وب طراحی شده که در صورتی که از قوانین خاصی پیروی کنند می توان به آن نام سایت داد. البته سایت می تواند از یک صفحه تا N صفحه داشته باشد.

حال به بررسی هر کدام از این اجزاء می پردازیم:
1- Host
در صورتی که شما صفحات خود را بر روی کامپیوتر شخصی خود ذخیره کرده باشید برای مرور آن ها یک مشکل عمده و خنده دار خواهید داشت ! کامپیوتر شما باید روشن باشد تا شما بتوانید صفحات خود را ببینید! این در صورتی است که روشن نگه داشتن کامپیوتر های شخصی اصلا مقرون به صرفه نیست.
شرکت های معتبری وجود دارند و این شرکت ها دارای کامپیوتر(ها)ی هستند که اصطلاحا به آن ها Server می گویند. این Server ها همیشه روشن هستند و همانطور که از اسم آن ها مشخص است در 24 ساعت از شبانه روز و 7 روز هفته در خدمت بازدید کننده ها هستند و به آن ها سرویس می دهند. این سرویس ها از مرور یک صفحه گرفته تا تبادل فایل و ... می تواند باشد که موضوع بحث ما نیست.
یک طراح وب ابتدا با نماینده فروش یکی از این شرکت ها (مثل من) قرارداد می بندد. این قرار داد ها معمولا سالیانه است. یعنی به مدت فرضا یک سال طراح می تواند به مقدار مشخصی (از نظر حجمی) فایل بر روی این Server ها قرار دهد یا به اصطلاح Upload کند. و این فایل ها هم به مقدار مشخصی برای عموم قابل روئیت است که به آن Band Width یا پهنای باند گفته می شود. با توجه به حجم میزبان، پهنای باند، سیستم عامل موجود بر روی سرویس دهنده و سخت افزار ها و نرم افزار های حامی سرویس دهنده قیمت اجاره میزبان می تواند مختلف باشد.

2- Domain
هر Server یک آدرس اینترنتی دارد که مرور گر ها جهت اتصال به آن از این آدرس استفاده می کنند. این آدرس از تعدادی عدد و نقطه تشکیل شده است :
81.91.149.3
اما این آدرس نا خوانا است و افراد برای به خاطر سپردن آن مجبورند زحمت زیادی را متقبل شوند. برای همین مفهومی وجود دارد به نام Domain. دامین یک نام با حروف انگلیسی و یک نقطه و یک پسوند است. هنگامی که شما با نماینده فروش یک شرکت معتبر قرارداد می بندید این شرکت آدرس سرور خود را به شما می دهد و از شما می خواهد که آن را بر روی دامین خود Set کنید. حال همه چیز برای نمایش عمومی صفحات شما حاضر است!

3- صفحات وب
گفتیم کمتر سایتی پیدا میشه که فقط از یک صفحه تشکیل شده باشد. ما تمام این فایل ها رو با اعمال خاصی (که بعدا میگم) بر روی سرور Upload می کنیم. و این صفحات با توجه به ترتیب و توالی لینک هایی که ما در طراحی کرده ایم بعد از درخواست بازدید کننده به نمایش در خواهد آمد. اولین صفحه ای که بعد از اتصال به سایت به کاربر نشان داده می شود صفحه پیش فرض (Default) نام دارد. این صفحه باید دارای اسم های از پیش تعریف شده ای باشد. این اسم به Server می فهماند که باید صفحه مورد نظر را ابتدا به کاربر نشان دهد. در زیر لیستی از اسامی پیش فرض می نویسم. اما ما با چند تاشون بیشتر کار نداریم:
index.htm
index.html
default.htm
default.html
index.php
default.php
index.asp
default.asp
index.aspx
default.aspx
index.cmf
default.cmf
....
با توجه به سرور های مختلف می توان صفحات پیش فرض زیادی تعریف کرد. مثلا می توان به Server گفت که صفحه زیر پیش فرض است:
BAHMAN.htm
صفحات پیش فرض باید در شاخه ریشه قرار داشته باشند. هر پوشه (Folder) می تواند - و برای یک طراحی خوب باید- یک صفحه پیش فرض داشته باشد.
هر Server می تواند تعدادی صفحه پیش فرض داشته باشد. که به ترتیب اولویت نمایش داده شوند. پس تا اینجا فهمیدیم که چرا باید حد اقل یک صفحه پیش فرض داشته باشیم. به این علت که Server بداند هنگامی که کاربر به سایت متصل می شود ابتدا باید کدام صفحه را به وی نشان دهد

تعداد (3) نظر ارسال گردیده است.
نام کاربری:
کلمه عبور:
   
   
  عضویت در سایت  
     
من را در اینستاگرام دنبال کنید
Instagram
 
صفحه من را در فیسبوک ببینید
 
ارسال پیام در تلگرام