سایت رسمی بهمن مؤذن
مدیریت دولتی
آموزش
در باره من
خاطرات و وقایع
برنامه های اندروید
سایر سایت ها
ارسال صفحه برای دوستان
    بازگشت به مطالب گروه   بازگشت به صفحه اول
 
ایجاد قالب در Dream Weaver MX

نرم افزار دریم ویور این امکان را در اختیار می گذارد که بتوانید به صورت کاملا حرفهای و ساده! این شباهت منطقی را بر قرار نمایید. دریم ویور امکانی به نام Template (قالب) را معرفی می کند که به وسیله آن می توانید به سرعت صفحات مورد نظر خود را بسازید. قالب ها چیزی بیش از کپی کردن فایل های از پیش طراحی شده در اختیار قرار می دهد. به این صورت که در صورتی که فرضا لوگوی سایت را عوض کنید ، این تغییر در کلیه صفحاتی که از قالب مورد نظر منتج شده اند به طور خودکار و کاملا دقیق اعمال می شود. این امکان هنگام کار برای مشتریان باریک بین و یا دمدمی مزاج! می تواند حتی زندگی شما را نجات دهد :) . پس یک حرفه ای (مثل شما) ابتدا قالب سایت خود را طراحی می کند. جای لوگو، محل لینک ها ، جای تبلیغات احتمالی و حتما هم جای یه لینک خوشگل به سایت من! خوب فکر کردن کافیه. برای اینکه قالب اولیه سایت را طراحی کنیم اعمال زیر را بر روی منوی اصلی انجام دهید:

File -- > New (CNTR N)

با این کار پنجره فایل جدید باز می شود. اگر از مطالب موجود سر در نمی آورید مهم نیست فقط دکمه Create را که پایین سمت راست قرار داره را بزنید. حالا باید یه صفحه سفید جلوی خودتون داشته باشید. اگر می خواهید کنترل کاملی روی طراحی خود داشته باشید (پیشنهاد به حرفه ای ها!)، طبق تصویر زیر عمل کنید:

تنظیمات نمایش را به گونه ای تنظیم کنید که هم بتوانید کد ها را ببینید و هم اینکه نتیجه نهایی کار خود را . مانند شکل زیر:

دریم ویور به طور ذاتی از نحوه تایپ فارسی که به صورت راست به چپ می باشد پشتیبانی نمی کند. ما برای اینکه بتوانیم این قابلیت را هنگام نمایش - و نه در هنگام ساخت سایت - داشته باشیم از ترفند ساده ای استفاده می کنیم. ابتدا یک جدول با مشخصات زیر ایجاد کنید: 

سپس تغییر زیر را در قسمت سرتیتر جدول مربوطه ایجاد نمایید:

این کار باعث می شود که اولا مطالب فارسی هنگام رؤیت راست به چپ دیده شود. دوم این که اسکرول بار - نوار لغزنده - صفحه در همان مکان خود می ماند و کاربر دیگر نیازی نیست که دائما حواسش به محل قرار گیری صفحه باشد. سوم اینکه این جدول باعث می شود که ما سه قسمت برای 1- لوگو 2- متون اصلی سایت 3- مطالب پایین صفحه داشته باشیم.

از این سه قسمت دو قسمت را با سلیقه خود تکمیل کنید. یعنی در بالا یک لوگو و در پایین یک حق تالیف قرار دهید. این دو قسمت در تمام صفحاتی که از این قالب می سازید تکرار می شود. با تغییر قالب اصلی کلیه صفحاتی که از روی آن ساخته شده است به صورت اتوماتیک تغییر می کند.

اما نگران نباشید، شما می توانید به دریم ویور بگویید که قسمت هایی از صفحه ربطی به قالب نداشته و فقط مخصوص صفحه ای است که از روی آن ساخته می شود برای این کار از منوی زیر در سطر وسط جدول یک بخش قابل ویرایش اضافه کنید:

Insert --> Template Object --> Editable Reagion

البته می توانید از کلیک های میانبر Alt + Cntr + V استفاده کنید.

از مسیر زیر فایل جاری زا به صورت یک قالب ذخیره کنید:

File --> Save As Template

قالب شما اکنون آماده است. اکنون از منوی زیر جهت ایجاد یک فایل جدید اقدام کنید. سپس مانند تصویر زیر گزینه های مختلف را تنظیم کنید:

File --> New

صفحه جدیدی که ایجاد می شود دارای بخش مرکزی است که شما فقط می توانید آن را تغییر دهید. برای تغییر بقیه بخش ها باید قالب مربوطه را تغییر دهید که این امر به نوبه خود باعث تغییر کلیه صفحات مربوط به این قالب می شود. شما می توانید برای هر سایت هز تعداد قالب که بخواهید طراحی کنید!

 

تعداد (1) نظر ارسال گردیده است.
نام کاربری:
کلمه عبور:
   
   
  عضویت در سایت  
     
من را در اینستاگرام دنبال کنید
Instagram
 
صفحه من را در فیسبوک ببینید
 
ارسال پیام در تلگرام