سایت رسمی بهمن مؤذن
مدیریت دولتی
آموزش
در باره من
خاطرات و وقایع
برنامه های اندروید
سایر سایت ها
ارسال صفحه برای دوستان
    بازگشت به مطالب گروه   بازگشت به صفحه اول
 
دفاع از پایان نامه

بالاخره امروز تونستم یه نفس راحت بکشم. بعد از یک سال دوندگی دیروز شنبه 29/3/1389 از پایان نامم دفاع کردم.

با رتبه عالی و نمره 19.50 پذیرفته شد. نمرش زیاد توی معدلم تاثیر نداشت اما خوشحالم که این یک سال زحمتم بی نتیجه نموند.

عنوان و خلاصه ای از پایان نامم رو اینجا می زارم که اگر کسی اتفاقی دنبالش گشت و اینجا پیداش کرد بتونم کمکش کنم - هر چند محدود.

 

بررسی و تجزیه و تحلیل نظام جذب کارکنان در بانک مسکن با رویکرد سنجش روایی پیش بینی آزمون های استخدامی به وسیله شبکه عصبی مصنوعی
 
خلاصه
همانگونه که مستحضرید منابع انسانی از ارکان اساسی هر سازمان می باشد و توجه به انتخاب دقیق و نظام مند آن از عواملی است که می تواند موفقیت سازمان را در عرصه کسب و کار روزانه رقم بزند.
برای تخمین قدرت پیشبینی کنندگی آزمون های استخدامی معمولا از ضریب همبستگی نمرات این آزمون و نمرات مربوط به عملکرد کارکنان استفاده می شود. در این پژوهش بر آن شدیم تا با استفاده از تکنیک شبکه عصبی مصنوعی[1] که یکی از شاخصه های هوش مصنوعی می باشد، علاوه بر تکنیک فوق به تخمین قدرت پیشبینی کنندگی شبکه های عصبی مصنوعی بپردازیم.
از این رو داده های مربوط به نمرات آزمون ورودی و آزمون های شخصیتی از مدیریت امور کارکنان بانک مسکن استعلام گردید و بر مبنای آن ها یک شبکه عصبی با ساختار پرسپترون چند لایه[2] تعلیم داده شد. سپس داده هایی متناظر با آزمون ها ورودی بوسیله پرسشنامه از سطح شعب مدیریت غرب استان تهران جهت تست نتایج آزمون جمع آوری گردید.
شبکه عصبی توانست با استفاده از تکنیک اعتبار متقاطع[3] پیشبینی کننده خوبی برای شبکه عصبی مصنوعی باشد. از تحلیل ضریب همبستکی نیز روابط مختلف بین متغییر های مهارتی، شخصیتی، ظاهری و تحصیلی تعیین گردید.
کلمات کلیدی:
شبکه های عصبی مصنوعی ، منابع انسانی، آزمون های استخدامی، ارزیابی عملکرد


 
[1] - Artificial Neural Network
[2] - Multilayer Perceptron
[3] - Cross-Validation
لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
نام کاربری:
کلمه عبور:
   
   
  عضویت در سایت  
     
من را در اینستاگرام دنبال کنید
Instagram
 
صفحه من را در فیسبوک ببینید
 
ارسال پیام در تلگرام